Profile

amir joudi

safarbato

Contact Details

safarbato

Bio

جاذبه های دیدنی در شهر مشهد – خراسان رضوی

این آرامگاه باشکوه و زیبا یکی از جاذبه های دیدنی شهر مشهد است که از آن به عنوان مجموعه باغ موزه نادری نامبرده می شود . این بنا برای  یادبود و گرامیداشت نادرشاه افشار شاخته شد و ساخت آن به سال ۱۳۴۲ خورشیدی باز می گردد . و طراحی و ساخت آن را هوشنگ سیحون بر عهده داشت .

ساختمان آرامگاه در تور کیش پیشنهادی سفر باتو ، از قسمت مرکزی که محل تدفین نادرشاه است به دو تالار موزه راه می یابد که یکی از آن ‌ها موزه اسلحه های جنگی است و آثار به جامانده از دوران نادرشاه افشار است .

قلعه ناریکالا که به آن نارین نیز گفته می شود ، در قرن چهارم میلادی و توسط سلسله عثمانیان بنا گردید . این بنا بعنوان دژ پارسیان بر بلندای کوه تاتسمیندا خود نمائی می کند و یادگار تسلط ایرانیان بر این سرزمین است  . برای دسترسی به آن میتوان از طریق تلکابین پارک ریکه و یا با گذر از مسیر پیاده راه استفاده نمود که هر دو طریق ، دارای چشم انداز بسیار زیبایی از شهر تفلیس هستند . این قلعه زمانی محل سکونت و فرمانروایی سران اعراب بود و اغلب دیوارهای اطراف آن در این دوره اضافه شد . بعد از آن این قلعه به تصرف پارسیان و ترکان عثمانی در آمد  .  در سال 1827 میلادی و به سبب انفجار مهمات ، این بنا تا حدی ویران شد و سپس مورد بازسازی قرار گرفت  .تور مشهد را در سایت به صورت آنلاین ببینید.